Futisleiri 2024 pyörähti käyntiin!
FC Ruskon PalloJulkaistu: 10.06.2024 17.39

Futisleiri 2024 pyörähti käyntiin!

Tänään pyörähti käyntiin jälleen suuren suosion saanut Futisleiri! 100 lasta liikuttavaa ja parisenkymmentä ohjaajaa työllistävä leiri on ollut menestys joka vuosi! Tällä viikolla se vietetään poikkeuksellisesti vähän viileämmässä säässä viime vuosien helteiden sijaan. Mahtavana sponsoroijana toimii Inkisen puutarha joiden tuoreita kasviksia leiriläiset saavat päivittäin. Ja yhteistyökumppanina Pitopalvelu Kirsi Mattila jolta tilaamme leiriläisten herkulliset kotiruuat. Mukana menossa leirirehtorin eli seuran valmennuspäällikön lisäksi muutamia vapaaehtoisia seuran toimihenkilölitä eli leiriäitejä, joiden apu on korvaamatonta jotta leiriläiset saadaan ruokittua ja haavat ja harmitukset hoidettua.